Documaster Everywhere

Czy będąc w podróży lub poza biurem musiałeś wydrukować raport, prezentację lub kartę pokładową do samolotu? Documaster Everywhere to mobilne biuro – drukowanie, kopiowanie i skanowanie dokumentów w dowolnym miejscu i czasie. System umożliwia samodzielne wykonywanie wydruków, skanów i kopii dokumentów przez obywateli w urzędach oraz instytucjach. System automatycznie zarządza płatnościami za wykonane usługi, umożliwia integrację m.in. z kartą miejską, ePUAP oraz patformą dla e-edukacji.

Korzystaj z chmury


Ile razy zdarzyło Ci się, że Twoi Klienci potrzebowali wydrukować lub skopiować istotne dokumenty będąc daleko poza domem – na wyjeździe służbowym czy na urlopie? Jak często pytają się o punkt kserograficzny w okolicy czynny w godzinach popołudniowych lub w weekendy? Od teraz takie sytuacje to przeszłość. Documaster Everywhere dostępny jest 24 godziny na dobę. Można z niego korzystać przy użyciu telefonu komórkowego, smartfona, tabletu czy laptopa z dostępem do Internetu (Wi-Fi, hotspot, GSM i inne). Można też skanować, korzystać z zewnętrznych zasobów, jak np. e-mail, Google Docs, chmury prywatnej, itp.
e-Urząd


Każdy obywatel ma swobodny dostęp do samoobsługowych urządzeń wielofunkcyjnych i drukarek na terenie urzędu. Może na nich drukować dokumenty ze swojego komputera w domu, z przenośnego tabletu lub smartfonu, z infokiosku lub z komputera w urzędzie. Po wysłaniu dokumentów do wydruku może odebrać je przy dowolnym urządzeniu drukującym w ramach systemu. Może także opcjonalnie korzystać z archiwów miejskich, bazy aktów prawnych, zdigitalizowanych zasobów bibliotek, własnej poczty elektronicznej czy repozytoriów dokumentów jak np. Google Docs.
 
Twoje biuro zawsze z Tobą? Z nami to możliwe!


Schemat przedstawiający proces drukowania dokumentu w ramach systemu Documaster Everywhere.

Documaster Everywhere może być zintegrowane z systemem karty miejskiej i użytkownik będzie korzystał tylko z jednego interfejsu, loginu i hasła. Integracja może także objąć elektroniczne systemy e-edukacji (platformę edukacyjną jak Documaster Campus), ePUAP (system do zdalnego załatwiania spraw urzędowych) lub e-zdrowie (systemem elektronicznej informacji o pacjentach).
W systemie Documaster Everywhere koszt wydruku jest obliczany na podstawie procentowego pokrycia strony tonerem gwarantując konkurencyjną cenę. Opłaty można uiścić jako mikropłatności poprzez bankowość internetową z poziomu interfejsu www Documaster Everywhere lub gotówką w jednym z wpłatomatów systemu. Opłaty za usługi mogą także być doliczone do rachunku hotelowego itp.
Elementy systemu:
– serwer i aplikacja serwerowa,
– zabudowane lub wolnostojące urządzenia wielofunkcyjne oraz drukarki, wyposażone w dotykowy panel sterowania,
– wpłatomaty gotówkowe na bilon i banknoty,
– automat wydający papier oraz tonery,
– infokioski internetowe,
– system zdalnej diagnostyki-
 


Schemat przedstawiający proces zarządzania dokumentami (skanowanie, drukowanie, kopiowanie) przez obywatela w ramach systemu Documaster Everywhere w e-urzędzie.