Chmura edukacyjna(flipped classroom)

Narzędzie wspierające zarówno tradycyjne metody nauczania jak i te nowoczesne stworzone na podstawie badań nad funkcjonowaniem ludzkiego mózgu w tym również Strategii Kształcenia Wyprzedzającego.
Chmura edukacyjna zapewnia wzrost efektywności nauczania oraz zachowanie ciągłości edukacyjnej, od fazy początkowej edukacji, przez szkołę średnią, wyższą, aż do późnej starości. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą w krótkim czasie znaleźć istotne, pełnowartościowe materiały edukacyjne i mieć do nich całodobowy dostęp, gdziekolwiek są.

Chciałbyś skorzystać z rozwiązania, jakim jest chmura edukacyjna?

Mobilność

Chmura edukacyjna
Dostęp do chmury edukacyjnej zapewniony jest przy użyciu dowolnych interfejsów (smartfony, tablety, komputery, notebooki, tablice interaktywne, kioski internetowe, itp.), z dowolnego miejsca posiadającego łączność z Internetem dla poszczególnych użytkowników systemu. Dzięki temu, użytkownik posiada całodobowy dostęp, do pełnowartościowych materiałów edukacyjnych, gdziekolwiek jest.
Integracja

Flipped classroom
Integracja chmury edukacyjnej z cyfrowymi zasobami wyższych uczelni całego kraju jak i wszelkimi innymi bibliotekami, które posiadają zasoby cyfrowe lub zdigitalizowane, pozwoli na pełne wykorzystanie ich możliwości. Przyczynia się to również do zlikwidowania efektu wykluczenia społecznego oraz cyfrowego – zgodnie z unijnymi i polskimi strategiami rozwoju edukacji i metodologiami kształcenia.
 
Koncepcja daje możliwość wdrożenia
FLIPPED CLASSROOM
odwrócona klasaNauczanie wielokanałowe

Wykorzystanie nauczania wielokanałowego w edukacji znacząco wpływa na wzrost efektywności nauczania. Wykorzystując jednocześnie obraz i słowa, umożliwiamy uczniom aktywną naukę, która jest bardziej przyjemna i skuteczna. Dzięki zastosowaniu złożonej koncepcji, jaką jest połączenie chmury edukacyjnej z system Documaster Campus istnieje możliwość wydrukowania materiałów z zasobów chmury. Documaster Campus umożliwia tani druk na żądanie potrzebnych do zajęć fragmentów książek, zasobów bibliotecznych, własnych opracowań, itd. Rzeczywisty koszt wydruku – obliczany jest z uwzględnieniem procentowego pokrycia strony tonerem. Co przyczynia się znacząco do obniżenia kosztów edukacji.
Chmura edukacyjna


Chciałbyś zwiększyć efektywność nauczania w swojej szkole?